•  

    Elementary School
    Date Time
    Celeste Henkel
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
    Central
     
     
    Tuesday, August 21st
     
    4:00-6:00 p.m.
    Cloverleaf
     
    Tuesday, August 21st
    3:00-6:00 p.m.
     
    Coddle Creek
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
     
    Cool Spring
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    East Iredell
     
     
    Tuesday, August 21st
     
    4:00-6:00 p.m.
     
    6:00-7:00 p.m.
    (Kindergarten)
     
    Harmony
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    Lake Norman
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    Lakeshore
    Tuesday, August 21st

    4:00-6:00 p.m.
    N.B. Mills

    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
    Scotts
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    Sharon
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    Shepherd
     
     
    Tuesday, August 21st
    4:00-6:00 p.m.
     
    Third Creek

    Tuesday, August 21st

    4:00-6:00 p.m.
    Troutman


    Monday, August 20th
    (Kindergarten)
     
    Tuesday, August 21st
    (1st - 5th grade)
     

    4:00-6:00 p.m. 


    4:00-6:00 p.m.
     
    Union Grove

    Tuesday, August 21st

     
     
    4:30-6:30 p.m.
     
     
    Woodland Heights
     
    Tuesday, August 21st 4:30-6:30 p.m

     

    Middle School
    Date
    Time
    Brawley
     
     
    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
     
    4:00-6:00 p.m.
     
     
    4:00-6:00 p.m. 
      
    East Iredell
     
    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
    4:00-7:00 p.m.
     
    Lakeshore
     
    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
     
     
    4:00-6:00 p.m.
     
     
     
    Mount Mourne
     
     
    Thursday, August 23rd 
     
      
    5:00-7:00 p.m. 
     
    North Iredell
     
     
    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
    5:00-7:00 p.m. 
     
    Northview
     
    Thursday, August 23rd
     
     
     
    4:30-6:30 p.m.
     
     
     
    Statesville
     
     
    Thursday, August 23rd
     
     
    4:00-6:00 p.m.
     

    Troutman

    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
    4:00-7:00 p.m.
     
    West Iredell
    Wednesday, August 22nd
    (6th grade)
     
    Thursday, August 23rd 
    (7th-8th grades)
     
    5:00-7:00 p.m. 
     
     
    High School
    Date Time
     
    ASEC
    (Agriculture & Science Early College) 
     
    Thursday, August 2nd 6:00-8:00 p.m. 
    CATS
     
     
     
     
    TBA
     
     
     
     
     TBA

    CCTL
     
     
     
    Thursday, August 2nd
     
     
     
    5:30-8:00 p.m.
     
     
    Crossroads
     
    Thursday, August 2nd
     
    4:00-7:00 p.m.
    Lake Norman
     
    Wednesday, August 22nd
     
     
     
     
    4:00-7:00 p.m.
     
     
    North Iredell
     
     
     
    Tuesday, August 21st
    (Freshman Transition Camp)
     
    Wednesday, August 22nd
    (all students) 
     
    8:00 a.m. to 3:00 p.m.
       
    5:00-7:00 p.m.
     
    Pressly  
     
     
    Wednesday, August 22nd
     
     
    3:00-4:00 p.m.
    (Group Homes only)
     
    4:00-6:00 p.m.
     
     
    South Iredell
     
     
    Wednesday, August 22nd
     
     
    3:00-5:00 p.m.
    (Freshman) 
     
    5:00-7:00 p.m.
    (Upperclassmen) 
     
    Statesville
     
     
     
    Wednesday, August 22nd
     
     
     
     
    4:00-7:00 p.m.
     
     
    West Iredell
     
     
     
    Wednesday, August 22nd
     
     
     
    4:00-7:00 p.m.
     
     
     

     

Last Modified on June 26, 2018